Liderzy technologiczni testują innowacyjny system kolejowy FRMCS

Dodano: 20.09.2023
Liderzy technologiczni testują innowacyjny system kolejowy FRMCS

FRMCS staje się faktem. Tym bardziej cieszy nas, że możemy być integralną częścią tej rewolucyjnej zmiany.

Mamy zaszczyt uczestniczyć dziś w TRAKO – największych i najbardziej prestiżowych w Polsce targach branży transportu szynowego, podczas których podpisaliśmy list intencyjny w sprawie implementacji i testowania Future Railway Mobile Communication System (FRMCS) na polskim rynku.

FRMCS to zaawansowany standard łączności przeznaczony do zastąpienia obecnie używanego systemu GSM-R. Jego głównym celem jest zwiększenie przepustowości istniejących sieci kolejowych oraz optymalizacja kosztów ich działania.

W ramach nowo zawartej współpracy wraz z pozostałymi sygnatariuszami Listu Intencyjnego, czyli firmami Alstom i Ericsson oraz Instytut Kolejnictwa opracujemy wspólne projekty badawczo-rozwojowe, przeprowadzimy weryfikację wymagań i rozwiązań w rzeczywistych warunkach kolejowych, tj. na pełnowymiarowym torze!

Rolą NetWorks w projekcie będzie zapewnienie najwyższych kompetencji w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych w sektorze transportu kolejowego oraz budowa i utrzymanie sieci testowej FRMCS.

Więcej informacji: raportkolejowy.pl/liderzy-technologiczni-testuja-innowacyjny-system-kolejowy-frmcs

Już teraz cieszymy się na współpracę i z niecierpliwością oczekujemy jej efektów!

>